Kroatiens bästa utgångshamn

Marina Kremik är något av en drömhamn för den som skall hyra båt och segla i Kroatien. Ingen annan hamn bjuder på så stor valfrihet och samtidigt en relativ närhet till Splits flygplats. Hamnen ligger mitt emellan flera intressanta seglingsområden, på ett stenkast avstånd till Primosten, som är något av ett favoritstopp för seglare.

Oavsett om ni planerar att segla norrut i Dalmatiens övärld, till nationalparken Kornati eller söderut, till de populära öarna Hvar, Brac och Vis, är Marina Kremik en perfekt utgångs hamn. Överallt upptäcker ni täta småsamhällen med sina karrakteristiska stenhus, smala ringlande gator och mysiga gränder. Fina tavernor, livliga marknader och glada människor påminner ständigt om medelhavsliv. I södra skärgården ligger havet mer öppet och vidsträckt. 

I Marina Kremik har vi vårt kroatiska huvudkontor. Här finns förutom större delen av vår flotta, utbildad personal och serviceteam även vårt reservdelslager. Skulle oturen vara framme under er kroatiensegling har vi en snabb daycruiser som snabbt tar en mekaniker till er.

Boka seglingsresa

Antal pers: 4+2
Pris fr: 6995:-

 

 


Nu är vår helt nya Salona 44 -12 öppen f...
Antal pers: 4+2
Pris fr: 7995:-

Antal bädd 8+2 fr 15995 kr

Antal bädd: 6+2 fr 7995 kr

Antal bädd 6+2 fr 9995 kr

 


 

Antal bädd 8+2 fr 12995 kr

Antal bädd 6+2 fr 32995 kr
Antal bädd 8+2+2
Pris fr: 34995 kr

Bäddar 4+2 fr 7995 kr

Bäddar 6+2 fr 9995 kr
Antal bädd 6+2 fr: 14995 kr

Antal bädd 6+2 fr 13495 kr